So 03 Gru 2022

Janusza Gajosa nie zobaczymy już na scenie

Janusz Gajos, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, nie wystąpi już na deskach teatru. Pod koniec roku artysta podjął decyzję o zakończeniu swojej działalności teatralnej. Niedawno skończył 82 lata.

Janusza Gajosa nie zobaczymy już na scenie

Janusz Gajos urodził się 23 września 1939 roku w Dąbrowie Górniczej. Jako nastolatek wraz z rodzicami przeprowadził się do Będzina i tam ukończył liceum i zdał maturę. Aktorstwa zaczynał się uczyć w Teatrze Dzieci Zagłębia u Jana Dormana w Będzinie. W 1965 roku ukończył Wydział Aktorski w  PWSFTiT w Łodzi, dyplom uzyskał w roku 1971.

Janusz Gajos po skończeniu studiów grał w Teatrze im. Jaracza w Łodzi. Od 1970 był aktorem teatrów warszawskich: Komedii, Polskiego, Kwadratu, Dramatycznego i Powszechnego, skąd przeszedł do Narodowego.

Aktor od ponad 56 lat regularnie grał na deskach teatralnych, a na scenie Teatru Narodowego występował nieustannie od 2003 roku. Jednak największą popularność przyniosła mu rola Janka Kosa w kultowym serialu Czterej pancerni i pies

W jednym z wywiadów powiedział, że - Teatr jest magią i to ona mnie tak mocno przy nim trzyma. Scena, kulisy wywołują uczucia, których, przyznaję, nie potrafię ani opisać, ani nazwać. I mimo tylu lat na scenie wciąż towarzyszą mi te same niezwykle intensywne wrażenia...

Kolorowa prasa donosi, że aktor podjął decyzję o rezygnacji z pracy na deskach teatralnych. Jest to bardzo trudna decyzja dla aktora, jednak nie oznacza ona całkowitego zakończenie kariery zawodowej. Janusza Gajosa nadal będziemy mogli podziwiać grającego w filmach i już niedługo pojawi się na ekranach kin w filmie Fuks 2, gdzie zagra rolę oficera Mazura.

Dla wielbicieli talentu aktorskiego Janusza Gajosa, kończy sie pewna epoka. Janusz Gajos kończy przygodę z Teatrem Narodowym i przechodzi na zasłużoną emeryturę. Aktor nie ukrywa, że jest już zmęczony i potrzebuje odpocząć, a sztuka odgrywana przed publicznością to dla niego ogromna odpowiedzialność i dodatkowy stres.  

W życiu prywatnym Janusz Gajos był czterkrotnie żonaty. Jego pierwszą żoną byłą Zoja, drugą Ewa Miodyńska, trzecią Barbara Nabiałczyk, z którą ma jedyną córkę Agatę, a obecnie jest mężem Elżbiety Brożek.

Panu Januszowi Gajosowi życzymy dużo zdrowia i wielu lat pracy na planie filmowym!
 

Udostępnij