Pt 27 Sty 2023

Kim jest Fernando Santos - trener reprezentacji Polski w piłce nożnej

Portugalczyk Fernando Santos - były trener m.in. Portugalii oraz Grecji obejmie reprezentację Polski w piłce nożnej.

Kim jest Fernando Santos - trener reprezentacji Polski w piłce nożnej

Fernando Santos

Data urodzenia:    10 października 1954 
Miejsce urodzenia:    Lizbona
Narodowość:    Portugalia
 

Kariera trenerska

Nowy trener polskiej kadry piłkarskiej Fernando Santos podpisał umowę z PZPN do 2026 roku. Jest byłym trenerem reprezentacji Portugalii, który objął tę pozycję w 2014 roku. Będzie to jego trzecie podejście do pracy z drużyną narodową, wcześniej pełnił również funkcję trenera Grecji w latach 2010-2014. Santos ma również bogate doświadczenie z ławek klubowych. Pracował w różnych klubach w Europie, w tym PAOK Saloniki, AEK Ateny, Sporting Lizbona i FC Porto.

Jego pierwszy sukces z reprezentacją Portugalii przyszedł w 2016 roku, kiedy zdobył z nią Mistrzostwo Europy. Było to pierwsze tak znaczące trofeum w historii Portugalii i był to wielki triumf dla trenera Santosa. Rok później drużyna zajęła trzecie miejsce na Pucharze Konfederacji, co było kolejnym sukcesem dla Santosa i jego drużyny. W 2019 Portugalia zwyciężyła w pierwszej edycji europejskiej Ligi Narodów.

Jego styl gry jest oparty na solidnej defensywie i skutecznym kontrataku. Santos stawia na przemyślane i składne rozgrywanie piłki oraz na dobry pressing. Jego drużyna jest również znana z umiejętności wykonywania stałych fragmentów gry, co przyniosło jej wiele bramek i zwycięstw. Santos jest również ceniony za swoje zdolności motywacyjne i umiejętności w pracy z zawodnikami.

 

 

Udostępnij