Pt 27 Sty 2023

Nie żyje Christine McVie, wokalistka zespołu Fleetwood Mac

Zmarła Christine McVie, angielska piosenkarka, kompozytorka oraz autorka tekstów, wokalistka brytyjsko-amerykańskiego zespołu Fleetwood Mac. Miała 79 lat.

Nie żyje Christine McVie, wokalistka zespołu Fleetwood Mac

Christine McVie, a faktycznie Christine Anne Perfect urodziła się 12 lipca 1943 w Bouth. Już w wieku 4 lat zaczęła grać na pianinie, ale dopiero mając 11 lat podjęła samodzielnie decyzję o kontynuacji nauki na instrumencie. Kiedy miała 15 lat przerwała lekcje u profesjonalnego nauczyciela muzyki, by samodzielnie tworzyć utwory.

Studiowała na uniwersytecie w Birmingham i tam dołączyła do bluesowego zespołu Sounds of Blue. Po skończeniu studiów przeniosła się do Londynu. W 1968 wraz z przyjaciółmi założyła kolejny zespół Chicken Shack, w którym grała na pianinie i była wokalistką. Po roku Christine opuściła zespół i poznała basistę grupy Fleetwood Mac - Johna McVie, za którego w 1970 roku wyszła za mąż. W tym samym roku Christine dołączyła do Fleetwood Mac, a w roku 1998 opuściła grupą, by powrócić do zespołu w 2014 roku.

Zespół Fleetwood Mac był jednym z najbardziej popularnych w latach 70. i 80. Album Rumours z 1977 roku stał się najlepiej sprzedający się albumem w tamtym okresie. To właśnie Christine McVie grupa zawdzięcza największe hity - "Little Lies", "Everywhere", "Don’t Stop", "Say You Love Me", i "Songbird".

Christine McVie zmarła po krótkim pobycie w szpitalu.

 

Udostępnij