Pt 27 Sty 2023

Nie żyje Lisa Marie Presley, córka króla rock and rolla

Zmarła Lisa Marie Presley, amerykańska aktorka, autorka tekstów piosenek i piosenkarka. Była córką Elvisa Presleya, stąd często określano ją księżniczką rock and rolla. Miała 54 lata.

Nie żyje Lisa Marie Presley, córka króla rock and rolla

Lisa Marie Presley urodziła się 1 lutego 1968 w Memphis w stanie Tennessee. Była jedyną córką sławnych rodziców - modelki i aktorki Priscilli Presley oraz gwiazdora rock and rolla Elvisa Presleya. Ojciec zmarł w 1977 roku, kiedy Lisa Marie miała 9 lat i na mocy testamentu stała się jedyną spadkobierczynią majątku pozostałego po ojcu, ale rozporządzać nim mogła dopiero po ukończeniu 30. roku życia.

Lisa Marie nie miała łatwego życia, w wieku 13 lat była molestowana przez partnera swojej matki. Nie miała też szczęścia w miłości, była czterokrotnie zamężna, a jednym z jej mężów był Michael Jackson, legendarny król popu. Była także żoną znanego aktora i producenta filmowego Nicolasa Cage'a. W 2020 roku syn piosenkarki, 27-letni Benjamin Keough, popełnił samobójstwo. Od wielu lat zmagał się z depresją i uzależnieniami.

W 1997 roku ukazał się teledysk, który kilkanaście lat wcześniej nagrała ze swoim ojcem, a w 2003 roku Lisa Marie rozpoczęła własną karierę muzyczną debiutanckim albumem To Whom It May Concern. W 2005 roku wydała płytę Now What, a w roku 2012 ukazał się trzeci album Lisy Marie Presley Storm and Grace.

Przyczyną śmierci Lisy Marie Presley było zatrzymanie akcji serca. Zmarła w szpitalu w West Hills, do kórego trafiła po tym, jak poczuła się gorzej w swojej posiadłości w Calabasas, położonego około 50 km na północny zachód od centrum Los Angeles. Wcześniej do domu wezwano ratowników medycznych, którzy podjęli próbę reanimacji piosenkarki.
 

Udostępnij