So 03 Gru 2022

Waloryzacja emerytur 2023

Każdego roku od 1 marca waloryzowane są renty i emerytury. Waloryzacja świadczeń seniorów polega na pomnożeniu kwoty dotychczasowego świadczenia przez wskaźnik waloryzacji. Jaka waloryzacja czeka emerytów i rencistów w 2023 roku? O ile wzrosną emerytury?

Waloryzacja emerytur 2023

Rząd zapowiada rekordową waloryzację emerytur i rent w roku 2023. Od marca przyszłego roku seniorzy otrzymają wyższe świadczenia, niż mają obecnie. Zapowiadany wysoki wskaźnik waloryzacji wynika z bardzo wysokiej obecnie inflacji, której wskaźnik jest najwyższy od ponad 20 lat.

Rząd zapowiada, że waloryzacja w 2023 roku może wynieść nawet 13-14 procent. Jej wysokość będzie uzależniona od wysokości inflacji w lutym przyszłego roku. Rząd chce zrobić wszystko, żeby emeryci jak najmniej odczuli skutki inflacji czy wysokich cen produktów - tak poinformował wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed. 

W wyniku wysokiej obecnie inflacji ceny produktów w sklepach z miesiąca na miesiąc rosną. Odczuwają to także seniorzy z najniższymi emeryturami.
 

Udostępnij