Pt 27 Sty 2023

Winda schodowa krzywoliniowa - jaka może być jej cena?

Jeśli ktoś ma problemy z samodzielnym poruszaniem się i musi korzystać na przykład z wózka inwalidzkiego, czy innych sprzętów ułatwiających przemieszczanie się, to dobrym rozwiązaniem jest montaż domowej windy dla niepełnosprawnych. Winda schodowa czyli na przykład krzesełko schodowe lub platforma schodowa powstało z myślą o ułatwieniu życia wszystkim osobom z ograniczeniami ruchowymi.

Winda schodowa krzywoliniowa - jaka może być jej cena?

Z domową windą dla osób niepełnosprawnych można komfortowo i bezpiecznie pokonać bariery architektoniczne. Wchodzenie po schodach przestanie być problemem, gdy zostanie do nich zamontowane specjalne urządzenie dźwigowe. Mogą korzystać z niego zarówno osoby starsze, jak i dzieci.

Od czego zależy cena krzywoliniowej windy dla osób niepełnosprawnych?

Cena krzywoliniowej windy dla osób niepełnosprawnych nie musi być wysoka, jeśli wybór padnie na model używany. Jest to duża oszczędność pieniędzy, dzięki czemu nawet osoby w gorszej sytuacji finansowej mogą sobie pozwolić na tego typu rozwiązanie. Koszt zakupu windy schodowej zależy od wielu czynników, między innymi od długości toru jezdnego.

Na cenę wpływa także ilość zakrętów, kolor czy wyposażenie. Wybór jest ogromny, a poszczególne rodzaje urządzeń dźwigowych i ich modele różnią się od siebie szeregiem opcji dodatkowych.  W kategorii wind krzywoliniowych możemy wymienić między innymi krzesełka schodowe na torze krzywym i platformy schodowe krzywoliniowe.

Winda dla osób niepełnosprawnych ma postać specjalnej platformy na szynie lub wygodnego krzesła, które również jak i platforma porusza się na szynie przymocowanej do schodów. Montaż jest relatywnie szybki, zajmuje do paru godzin, w zależności od stopnia skomplikowania i długości. Można zdecydować się na windę zewnętrzną lub do zamontowania na klatce schodowej, w domowym zaciszu.

Ceny wind krzesełkowych

Za najbardziej uniwersalne i jednocześnie relatywnie tanie uznaje się krzesełka schodowe. Wybór modeli jest bardzo duży i wybór może wymagać konsultacji z doradcą. Ogromną zaletą tych urządzeń jest to, że można zamontować je na dowolnych schodach. Na koszt zakupu windy dla niepełnosprawnych w postaci krzesła wpływa nie tylko cena samego urządzenia. Trzeba doliczyć jeszcze koszt dostawy i montażu. Cena najtańszej używanej windy schodowej krzywoliniowej to koszt w granicach 18.000-20.000 zł. Cena ta może być zdecydowanie niższa w przypadku zakupu krzesełka na torze prostym. Można na przykład zamontować zamiast jednego krzesełka krzywoliniowego dwa prostoliniowe. Takie działanie pozwoli Ci zaoszczędzić nawet do 10.000 zł.

Ile zapłaci się za platformę na torze krzywoliniowym?

Świetnym sposobem na pokonywanie barier architektonicznych w postaci schodów dla osoby na wózku inwalidzkim staje się montaż platformy schodowej na szynie krzywoliniowej. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie dla każdej osoby mającej problemy z poruszaniem się. Tor jezdny w takim urządzeniu powstaje na indywidualne zlecenie. Dopasowuje się go do konkretnych schodów. Za nowe urządzenie przyjdzie zapłacić od 70.000 do 75.000 zł, dlatego warto rozejrzeć się za zdecydowanie tańszym rozwiązaniem w postaci montażu platformy używanej.

Winda schodowa krzywoliniowa – cena po dofinansowaniu

Osoby mające orzeczenie o niepełnosprawności mogą liczyć na otrzymanie dofinansowania na zakup windy schodowej. Jest ono przyznawane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wysokość dofinansowania do likwidacji barier może wynieść nawet 95% kosztów. Zakres udzielanej pomocy jest rozpatrywany indywidualnie.

Udostępnij