Dewajtis - obsada
Marek - Karol Dziuba
Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Po ukończeniu studiów w 2015 roku związał się z Teatrem Narodowym. Popularność zdobył grając w serialach, m.in. O mnie się nie martw, Czas honoru. Powstanie, czy Zawsze warto. Aktor współpracuje także z Teatrem Polskiego Radia. Uwielbia życie rodzinne, pasjonuje go fotografia. Wziął udział w trzynastej edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo, gdzie sprawdził się nie tylko jako aktor, ale również piosenkarz.
Irena Orwid - Michalina Olszańska
Aktorka, pisarka i skrzypaczka. Mając 7 lat zaczęła naukę gry na skrzypcach i w 2011 roku ukończyła ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. Zenona Brzeskiego w Warszawie. Występowała jako solistka z orkiestrami symfonicznymi w Katowicach, Rzeszowie, Łomży, Słupsku i Berlinie. Wydała też dwie powieści, Dziecko Gwiazd Atlantyda (2009 rok) oraz Zaklęta (2011 rok). Postanowiła jednak zostać aktorką i w roku 2011 rozpoczęła studia w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Pochodzi z artystycznego domu, jej mama to aktorka i piosenkarka Agnieszka Fatyga, ojciec Wojciech Olszański też jest aktorem . Widzowie znają ją m.in. z serialu Barwy Szczęścia i Komisarz Alex, czy filmu Córki Dancingu.
Czertwanowa - Małgorzata Pieczyńska
Ukończyła warszawską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Już w pierwszej klasy szkoły podstawowej założyła teatr klasowy, do którego pisała scenariusze, reżyserowała spektakle i obsadzała siebie w rolach głównych. Jeszcze przed ukończeniem studiów aktorskich zagrała w ekranizacji powieści Stefana Żeromskiego Wierna rzeka, a także zadebiutowała na scenie Teatru Powszechnego w Warszawie w sztuce Mefisto. Ma na swoim koncie wiele ról filmowych i teatralnych, jest laureatką nagrody im. Zbyszka Cybulskiego oraz Róży (nagrody poznańskiego Radia Merkury). Od kilku lat wciela się w rolę Aleksandy Chodakowskiej w serialu M jak miłość.
Ciotka Aneta - Maria Pakulnis
Absolwentka Państwowwj Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Miała trudne dzieciństwo, była nieśmiałą nastolatką, stroniącą od rówieśników. Wychodząc ze swojego samotnego świata, trafiła do drużyny łyżwiarek. Potem zdecydowała, że zostanie pielęgniarką. Po liceum medycznym trafiła jednak do szkoły aktorskiej i tam wspierana przez profesorów i kolegów, rozwinęła skrzydła. Na scenie i przed kamerami sięgała do swoich emocji i je przepracowywała, a ból, który w sobie nosiła, dodawał jej aktorstwu głębi. Po skończeniu szkoły grała w Teatrze Dramatycznym w Słupsku, potem w teatrach warszawskich - Współczesnym, Dramatycznym i obecnie w Ateneum. Jest laureatką Orła za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą w filmie Johnny. Zagrała wiele ról tetralnych filmowych oraz dubbingowych.
Czertwan - Mirosław Baka
Ukończył wydział zamiejscowy krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Zanim trafił do szkoły aktorskiej Sześć razy zmieniał szkoły policealne oraz pracował jako ratownik w karetce pogotowia ratunkowego. Debiutował na deskach jeleniogórskiego Teatru im. C.K. Norwida w przedstawieniu dyplomowym Juliana Tuwima Bal w Operze. Po ukończeniu PWST otrzymał angaż w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Jest laureatem Nagrody im. Zelwerowicza ZASPu i laureatem prestiżowej nagrody im. Leona Schillera, był także nominowany do nagrody Orła. Widzowie pamiętają aktora z roli komisarza policji Igora Szajbińskiego (Szajby) w serialu kryminalnym Polsatu Fala zbrodni, a wcześniej wcielał się w postac Antoniego Wereszczaki w serialu Radio Romans. Śpiewa piosenkę aktorską.
Młody Czertwan - Stefan Pawłowski
Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Jego babcia Teresa Szmigielówna także była aktorką i jego młodszy brat Józef również jest aktorem. Jeszcze przed ukończeniem studiów zagrał w filmie Jack Strong w reżyserii Władysława Pasikowskiego, gdzie wcielił się w postać syna głównego bohatera – pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Widzowie pamiętają go także z serialu Czas honoru, jednak przede wszystkim zdobył popularność rolą prawnika Marcina Kaszuby w serialu O mnie się nie martw. Jest aktorem dubbingowym.
Rymko Ragis - Tomasz Sapryk
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Przez kilka lat aktor Teatru Narodowego oraz teatrów warszawskich - Powszechnego im. Zygmunta Hübnera oraz Syrena. Współpracował także z innymi teatrami warszawskimi: Polskim, Rampa, Ochoty, Bajka, na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, Polonia, Komedia, Capitol, Kamienica oraz ze Sceną SAM w Gdyni. Grał także w spektaklach Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji. Jest laureatem Polskiej Nagrody Filmowej - Orła. Kiedy poważnie zachorował na nowotwór, zrozumiał że rodzina jest dla niego najważniejsza. Widzowie zapamiętali aktora z roli radnego Myćki w Ranczu, czy Landryny w E=mc2.
Marta - Ada Szczepaniak
Absolwentka wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie, specjalność aktorstwo dramatyczne i wokalistyka. Debiutowała w Teatrze Syrena w Warszawie rolą Porucznik Oli w spektaklu Kapitan Żbik i żółty saturator w reż. Wojciecha Kościelniaka. Jest aktorką dubbigową, ma na koncie rolę w animowanym filmie Disneya. Widzowie zapamiętali ją z roli Amelie w serialu TVP Polowanie na ćmy.
Hania - Anna Bielawska
Marwitz - Jakub Gąsowski
Absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jest synem znanych aktorów Piotra Gąsowskiego oraz Hanny Śleszyńskiej. Już jako ośmiolatek debiutował w serialu Na Wspólnej, a jego pierwsza duża rola, to postać Szymona w seralu Belfer. Jest także aktorem dubbingowym i teatralnym.
Pani Janiszewska - Grażyna Barszczewska
Ukończyła studia na PWST w Krakowie, z wykształcenia jest także muzykiem. Debiutowała w Czajce Antoniego Czechowa na scenie Teatru Ludowego w Nowej Hucie. Po dwóch latach przeniosła się do Warszawy, gdzie dołączyła do zespołu Teatru Ateneum. Potem związała się z warszawskim Teatrem Polskim, grała także w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu. Ponadto występowała w kabarecie Dudek Edwarda Dziewońskiego. Popularność przyniosła jej rola hrabianki Niny Ponimirskiej w serialu Kariera Nikodema Dyzmy.
Gerasimow - Marek Bukowski
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Laureat nagrody za pierwszoplanową rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Ogromną popularność wśród widzów przyniosła mu rola Piotra Gawryły w serialu Na dobre i na złe, za którą otrzymał Telekamerę oraz postać Krzysztofa Majewskiego w Leśniczówce. Był także prowadzącym program Czego pragną kobiety w Polsat Cafe, w którym wraz z przyjaciółmi przedstawiają męski punkt widzenia na kobiece sprawy.
Ksiądz Nerpalis - Aleksander Machalica
Pochodzi z rodziny aktorskiej, jest synem Henryka Machalicy i bratem Piotra Machalicy. Jego syn także jest aktorem. Zdał egzaminy eksternistyczne dla aktorów lalkarzy w Białymstoku oraz dla aktorów dramatu W Warszawie. Występował w teatrach - Lalek "Banialuka" w Bielsku-Białej, Lalek "Pleciuga" w Szczecinie, Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku oraz w warszawskich teatrach: Narodowym i Powszechnym. Związany jest z Teatrem Nowym w Poznaniu.
zdjęcia: materiały TVP