So 03 Gru 2022

Finanse

Ile może dorobić pracujący emeryt od 1 grudnia 2022

W trzecim kwartale 2022 roku wzrosła wysokość przeciętnego wynagrodzenia, co spowodowało, że od grudnia 2022 roku zmienia się dopuszczalny limit przychodu, po przekroczeniu którego dorabiający emeryci i renciści mogą stracić prawo do pobierania świadczeń emerytalnych i rentowych. Ograniczenie to dotyczy seniorów, którzy pobierają świadczenia, choć nie osiągnęli jeszcze wieku emerytalnego, czyli kobiet poniżej 60 lat i mężczyzn poniżej 65 lat.

Ile może dorobić emeryt - od czerwca 2022 zmiana limitu

Od czerwca 2022 roku zmienia się dopuszczalny limit przychodu, po przekroczeniu którego dorabiający emeryci i renciści mogą stracić prawo do pobierania świadczeń emerytalnych i rentowych. Ograniczenie to dotyczy seniorów, którzy pobierają świadczenia, choć nie osiągnęli jeszcze wieku emerytalnego, czyli kobiet poniżej 60 lat i mężczyzn poniżej 65 lat.


Ile może dorobić emeryt (od grudnia 2021)
Paliwo, gaz i energia będą tańsze. Sprawdź!

Wyższe emerytury w 2023 roku!

W 2023 roku czeka nas rekordowa waloryzacja świadczeń emerytalnych i rentowych wynikająca z szalejącej inflacji. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o waloryzacji rent i emerytur. O ile wzrosną emerytury w 2023 roku?

Zwrot z podatku za 2022 rok - dodatkowe pieniądze dla emerytów

Zmieniona od 1 lipca 2022 roku w ramach Polskiego Ładu stawka podatkowa będzie skutkowała zwrotem podatku dla emerytów. Niektórzy seniorzy mogą liczyć na duży zwrot, kwota może wynieść nawet 600-700 zł. Kiedy zostanie wypłacony zwrot podatku?


Czternasta emerytura 2022 - ile wyniesie i komu przysługuje
Waloryzacja emerytur 2023
Waloryzacja emerytur i rent w 2022 roku, o ile wzrosną świadczenia seniorów?
Czternasta emerytura - ile wyniesie i komu przysługuje?
Trzynasta emerytura - ile wynosi i komu przysługuje?
500 plus dla seniora

Bilet Seniora TLK, IC (InterCity), EIC i EIP

Od maja 2022 roku przewoźnik PKP Intercity wprowadził nową ofertę dla seniorów Bilet Seniora. Czym jest Bilet Seniora, kto może z niego skorzystać i do czego uprawnia osoby starsze?

Rekompensaty za wzrost cen prądu

Już od 1 stycznia 2022 roku mogą być wypłacane rekompensaty w związku ze wzrostem cen energii elektrycznej. Jak poinformował przedstawiciel rządu dopłatami może zostać objętych około 3 mln osób, a głównym kryterium przyznania rekompensaty będzie wysokość dochodu. Chodzi o projekt nowelizacji Prawa energetycznego oraz niektórych innych ustaw.


Polski Ład dla Seniorów - emerytury bez podatku i zerowy PIT
Zniżki PKP dla seniorów
Abonament RTV - czy senior musi płacić?

Kody rabatowe Beliani

Beliani to firma oferująca szeroki wybór mebli i akcesoriów w korzystnych cenach. Dodatkowo można zaoszczędzić dzięki kodom rabatowym.