Śr 31 Maj 2023

Zdrowie

Wszystko o zdrowiu seniora - choroby, leczenie, porady medyczne i wyniki najnowszych badań naukowych. Diety dla osób starszych, wskazówki jak zachować zdrowie dzięki aktywności fizycznej. Lekarze, apteki w Twojej okolicy. Polecane sanatoria

Niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby (NAFLD)

Wątroba jest największym gruczołem w organizmie człowieka. Jej funkcję można określić jako centralne laboratorium ustroju.

Osteoporoza - pierwotna i wtórna. Przyczyny, objawy i leczenie

Osteoporoza, to choroba układu kostnego charakteryzująca się zmniejszeniem gęstości mineralnej i zaburzeniem jakości tkanki kostnej, co prowadzi do zwiększonego ryzyka złamania.


Recepta przez internet - jest to możliwe
RSV - objawy, leczenie i zapobieganie
Choroby otępienne - zawalcz o sprawność swojego umysłu!
Depresja - telefony zaufania. Tu uzyskasz pomoc
Depresja seniora - objawy i leczenie
Bezpłatne leki dla seniorów 75+
Nietrzymanie moczu - przyczyny i sposoby leczenia
Trzecia dawka szczepionki przeciw Covid-19 dla seniorów

Uwaga! Ten lek na tarczycę został wycofany!

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy TIROSINT SOL w różnych dawkach i seriach. To produkt, którego substancją czynną jest lewotyroksyna, syntetyczny analog naturalnej tyroksyny (T4) - hormonu tarczycy.

Bezpłatne badania profilaktyczne - pakiet Profilaktyka 40 PLUS

Każdy Polak, który ma 40 lat lub więcej może otrzymać jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych obejmującego od 6 do 12 rodzajów badań.


Badania profilaktyczne dla seniorów
To niewyobrażalne! Ta ekologiczna żywność zagraża zdrowiu
Sposoby na przejedzenie
Jak przetrwać upały - porady dla seniorów
Dlaczego warto się przytulać?
Domowe sposoby na przejedzenie
Kawa może uchronić przed Alzheimerem i Parkinsonem - zobacz jaką wybrać
Miód - rodzaje i właściwości

Masz nadciśnienie? Zmień styl odżywiania z dietą Dash

Nadciśnienie tętnicze to jedno z najczęstszych schorzeń układu sercowo-naczyniowego, które dotyka coraz to młodsze osoby. Nadciśnienie tętnicze może rozwinąć się u osób w każdym wieku a przyczyn jest bardzo dużo. Jedną z nich jest niewłaściwa dieta, bogata w tłuszcze zwierzęce i sól a uboga w warzywa, owoce, produkty zbożowe, kasze, ryby, oleje roślinne, orzechy itd. Leczenie nadciśnienia tętniczego jest bardzo trudne i długotrwałe a dieta stanowi skuteczny sposób zapobiegania nadciśnieniu i jego powikłaniom.

Nordic walking zimą

Nordic walking, to jeden ze sportów, które możemy uprawiać przez cały rok. Śnieg za oknem, czy mróz, to nie są powody, dla których powinniśmy rezygnować z aktywności fizycznej na powietrzu. Jednak do maszerowania z kijami zimą trzeba się odpowiednio przygotować. Na co należy zwrócić uwagę, aby trening był przyjemny i efektywny?

Nordic Walking - idealny dla seniorów

Nordic Walking to najbardziej naturalna forma aktywności ruchowej dla osób w każdym wieku. Polega na maszerowaniu ze specjalnymi kijami, które zmusza do umiarkowanego wysiłku jednocześnie pozwalając zachować doskonałą kondycję i świetnie relaksuje, przez co doskonale nadaje się dla seniorów. Czy nordic walking różni się od zwykłego spaceru? Jakie korzyści dla organizmu daje marsz z kijami?

Opłaty za pobyt w sanatorium - w sezonie i poza sezonem

Aż trudno w to uwierzyć, ale mimo wysokiej inflacji wywołanej wojną na Ukrainie, Ministerstwo Zdrowia utrzymuje ceny za pobyt w sanatorium! Poznaj ceny sanatorium z NFZ.

E-skierowanie do sanatorium - jak dostać?

Dowiedz się, jak dostać e-skierowanie do sanatorium i czy papierowe skierowania jeszcze obowiązują. Co zawiera e-skierowanie na leczenie uzdrowiskowe.