Nd 21 Lip 2024

Zdrowie

Zdrowie

Image by Freepik

Wszystko o zdrowiu seniora - choroby, leczenie, porady medyczne i wyniki najnowszych badań naukowych. Diety dla osób starszych, wskazówki jak zachować zdrowie dzięki aktywności fizycznej. Lekarze, apteki w Twojej okolicy. Polecane sanatoria

Niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby (NAFLD)

Wątroba jest największym gruczołem w organizmie człowieka. Jej funkcję można określić jako centralne laboratorium ustroju.

Osteoporoza - pierwotna i wtórna. Przyczyny, objawy i leczenie

Osteoporoza, to choroba układu kostnego charakteryzująca się zmniejszeniem gęstości mineralnej i zaburzeniem jakości tkanki kostnej, co prowadzi do zwiększonego ryzyka złamania.


Recepta przez internet - jest to możliwe
RSV - objawy, leczenie i zapobieganie
Choroby otępienne - zawalcz o sprawność swojego umysłu!
Depresja - telefony zaufania. Tu uzyskasz pomoc
Depresja seniora - objawy i leczenie
Bezpłatne leki dla seniorów 75+
Nietrzymanie moczu - przyczyny i sposoby leczenia
Co to są odleżyny i kto jest na nie narażony

Bezpłatne leki dla seniorów 65+

1 września 2023 roku weszła w życie ustawa rozszerzająca uprawnienia do otrzymywania bezpłatnych leków. Nowe przepisy dotyczą seniorów młodszych, czyli osób, które ukończą 65 lat oraz dzieci i młodzieży do 18 roku życia.

Bezpłatne badania profilaktyczne - pakiet Profilaktyka 40 PLUS

Każdy Polak, który ma 40 lat lub więcej może otrzymać jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych obejmującego od 6 do 12 rodzajów badań.


Badania profilaktyczne dla seniorów
To niewyobrażalne! Ta ekologiczna żywność zagraża zdrowiu
Sposoby na przejedzenie
Jak przetrwać upały - porady dla seniorów
Dlaczego warto się przytulać?
Domowe sposoby na przejedzenie
Kawa może uchronić przed Alzheimerem i Parkinsonem - zobacz jaką wybrać
Miód - rodzaje i właściwości

Masz nadciśnienie? Zmień styl odżywiania z dietą Dash

Nadciśnienie tętnicze to jedno z najczęstszych schorzeń układu sercowo-naczyniowego, które dotyka coraz to młodsze osoby. Nadciśnienie tętnicze może rozwinąć się u osób w każdym wieku a przyczyn jest bardzo dużo. Jedną z nich jest niewłaściwa dieta, bogata w tłuszcze zwierzęce i sól a uboga w warzywa, owoce, produkty zbożowe, kasze, ryby, oleje roślinne, orzechy itd. Leczenie nadciśnienia tętniczego jest bardzo trudne i długotrwałe a dieta stanowi skuteczny sposób zapobiegania nadciśnieniu i jego powikłaniom.

Czy nauka jazdy konnej jest trudna?

Jedną z mniej typowych dyscyplin sportowych jest jeździectwo. To aktywność fizyczna, która opiera się nie tylko na indywidualnych treningach, ale i całej masie obowiązków koniecznych do wypełnienia. Jazda konna od wielu lat gromadzi wokół siebie bardzo zaangażowaną społeczność. Planując rozpoczęcie swojej przygody na tej drodze, warto najpierw sprawdzić, z czym wiąże się ta pasja. Na co należy się przygotować? Jakie wyzwania mogą czekać?

Nordic walking zimą

Nordic walking, to jeden ze sportów, które możemy uprawiać przez cały rok. Śnieg za oknem, czy mróz, to nie są powody, dla których powinniśmy rezygnować z aktywności fizycznej na powietrzu. Jednak do maszerowania z kijami zimą trzeba się odpowiednio przygotować. Na co należy zwrócić uwagę, aby trening był przyjemny i efektywny?


Nordic Walking - idealny dla seniorów

Opłaty za pobyt w sanatorium - w sezonie i poza sezonem

Aż trudno w to uwierzyć, ale mimo wysokiej inflacji wywołanej wojną na Ukrainie, Ministerstwo Zdrowia utrzymuje ceny za pobyt w sanatorium! Poznaj ceny sanatorium z NFZ.

E-skierowanie do sanatorium - jak dostać?

Dowiedz się, jak dostać e-skierowanie do sanatorium i czy papierowe skierowania jeszcze obowiązują. Co zawiera e-skierowanie na leczenie uzdrowiskowe.