Pt 27 Sty 2023

Zdrowie

Wszystko o zdrowiu seniora - choroby, leczenie, porady medyczne i wyniki najnowszych badań naukowych. Diety dla osób starszych, wskazówki jak zachować zdrowie dzięki aktywności fizycznej. Lekarze, apteki w Twojej okolicy. Polecane sanatoria

Niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby (NAFLD)

Wątroba jest największym gruczołem w organizmie człowieka. Jej funkcję można określić jako centralne laboratorium ustroju.

Osteoporoza - pierwotna i wtórna. Przyczyny, objawy i leczenie

Osteoporoza, to choroba układu kostnego charakteryzująca się zmniejszeniem gęstości mineralnej i zaburzeniem jakości tkanki kostnej, co prowadzi do zwiększonego ryzyka złamania.


Recepta przez internet - jest to możliwe
RSV - objawy, leczenie i zapobieganie
Choroby otępienne - zawalcz o sprawność swojego umysłu!
Depresja - telefony zaufania. Tu uzyskasz pomoc
Depresja seniora - objawy i leczenie
Bezpłatne leki dla seniorów 75+
Nietrzymanie moczu - przyczyny i sposoby leczenia
Trzecia dawka szczepionki przeciw Covid-19 dla seniorów

To niewyobrażalne! Ta ekologiczna żywność zagraża zdrowiu

Czy droga żywność ekologiczna może być trująca? Okazuje się, że tak. Główny Inspektor Sanitarny nakazał natychmiastowe wycofanie łuskanych pistacji firmy BIO PLANET

E-skierowanie do sanatorium - jak dostać?

Dowiedz się, jak dostać e-skierowanie do sanatorium i czy papierowe skierowania jeszcze obowiązują. Co zawiera e-skierowanie na leczenie uzdrowiskowe.


Sposoby na przejedzenie
Jak przetrwać upały - porady dla seniorów
Dlaczego warto się przytulać?
Domowe sposoby na przejedzenie
Kawa może uchronić przed Alzheimerem i Parkinsonem - zobacz jaką wybrać
Miód - rodzaje i właściwości
Buraki - właściwości, przeciwskazania
Olej z czarnuszki - właściwości i zastosowanie

Masz nadciśnienie? Zmień styl odżywiania z dietą Dash

Nadciśnienie tętnicze to jedno z najczęstszych schorzeń układu sercowo-naczyniowego, które dotyka coraz to młodsze osoby. Nadciśnienie tętnicze może rozwinąć się u osób w każdym wieku a przyczyn jest bardzo dużo. Jedną z nich jest niewłaściwa dieta, bogata w tłuszcze zwierzęce i sól a uboga w warzywa, owoce, produkty zbożowe, kasze, ryby, oleje roślinne, orzechy itd. Leczenie nadciśnienia tętniczego jest bardzo trudne i długotrwałe a dieta stanowi skuteczny sposób zapobiegania nadciśnieniu i jego powikłaniom.

Nordic walking zimą

Nordic walking, to jeden ze sportów, które możemy uprawiać przez cały rok. Śnieg za oknem, czy mróz, to nie są powody, dla których powinniśmy rezygnować z aktywności fizycznej na powietrzu. Jednak do maszerowania z kijami zimą trzeba się odpowiednio przygotować. Na co należy zwrócić uwagę, aby trening był przyjemny i efektywny?

Nordic Walking - idealny dla seniorów

Nordic Walking to najbardziej naturalna forma aktywności ruchowej dla osób w każdym wieku. Polega na maszerowaniu ze specjalnymi kijami, które zmusza do umiarkowanego wysiłku jednocześnie pozwalając zachować doskonałą kondycję i świetnie relaksuje, przez co doskonale nadaje się dla seniorów. Czy nordic walking różni się od zwykłego spaceru? Jakie korzyści dla organizmu daje marsz z kijami?