So 15 Cze 2024

Aktywny senior

Aktywny senior
Image by pressfoto on Freepik

Czy nauka jazdy konnej jest trudna?

Czy nauka jazdy konnej jest trudna?

Jedną z mniej typowych dyscyplin sportowych jest jeździectwo. To aktywność fizyczna, która opiera się nie tylko na indywidualnych treningach, ale i całej masie obowiązków koniecznych do wypełnienia. Jazda konna od wielu lat gromadzi wokół siebie bardzo zaangażowaną społeczność. Planując rozpoczęcie swojej przygody na tej drodze, warto najpierw sprawdzić, z czym wiąże się ta pasja. Na co należy się przygotować? Jakie wyzwania mogą czekać?

Nordic walking zimą

Nordic walking zimą

Nordic walking, to jeden ze sportów, które możemy uprawiać przez cały rok. Śnieg za oknem, czy mróz, to nie są powody, dla których powinniśmy rezygnować z aktywności fizycznej na powietrzu. Jednak do maszerowania z kijami zimą trzeba się odpowiednio przygotować. Na co należy zwrócić uwagę, aby trening był przyjemny i efektywny?

Nordic Walking - idealny dla seniorów

Nordic Walking - idealny dla seniorów

Nordic Walking to najbardziej naturalna forma aktywności ruchowej dla osób w każdym wieku. Polega na maszerowaniu ze specjalnymi kijami, które zmusza do umiarkowanego wysiłku jednocześnie pozwalając zachować doskonałą kondycję i świetnie relaksuje, przez co doskonale nadaje się dla seniorów. Czy nordic walking różni się od zwykłego spaceru? Jakie korzyści dla organizmu daje marsz z kijami?