Nd 21 Lip 2024

Dom

Dom

Mieszkanie to miejsce, w którym seniorzy spędzają codziennie wiele godzin. Podpowiadamy jak urządzić salon, sypialnię, łazienkę, kuchnię i jadalnię tak, by były piękne i funkcjonalne. Nasi specjaliści radzą także jak urządzić balkon oraz jak dbać o kwiaty w domu.

Pompa ciepła - czy to się opłaca?

Chyba każdy chce ogrzewać swój dom w sposób maksymalnie efektywny, a zarazem jak najtańszy oraz ekologiczny - generujący mało zanieczyszczeń. Od tego bowiem zależy nie tylko stan naszego portfela, ale też komfort życia. Sprawdźmy, czy w tym celu warto zainstalować pompę ciepła.

Schodołazy - numer jeden w likwidowaniu barier architektonicznych

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych od lat przekonuje, że bariery architektoniczne są jednym z największych utrudnień dla osób cierpiących na dysfunkcje ruchowe. W wielu przypadkach całkowicie uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie [1]. Z tego względu likwidacja barier architektonicznych od kilku lat jest priorytetem w kategorii pomocy na rzecz osób z niepełnosprawnością ruchową.


Jodła, sosna, czy świerk - jak wybrać i pielęgnować choinkę?
Jak wietrzyć mieszkanie zimą?
Jak pozbyć się mrówek faraona

Przytulna sypialnia seniora - 5 sposobów, aby ją stworzyć

Stworzenie bezpiecznego, komfortowego miejsca jest bardzo ważne, jeśli chce się mieć swego rodzaju odskocznię od codzienności. Nie ma więc nic dziwnego, że zazwyczaj tymże miejscem jest sypialnia, w której spędza się bardzo dużo czasu. Co zrobić, aby była ona przytulna? W jaki sposób sprawić, że przekraczanie je progu będzie równało się z relaksem i odpoczynkiem od zabieganej codzienności?

Sypialnia dla seniora – łóżka i materace na dobry i zdrowy sen

Wraz z wiekiem zmienia się rytm snu – seniorzy kładą się wcześniej spać, szybciej wstają, a długość snu skraca się. Często oddają się też drzemkom w ciągu dnia. Dlatego bardzo ważne jest optymalne wykorzystanie czasu spędzanego w sypialni, która powinna być nie tylko ładna i przytulna, ale przede wszystkim funkcjonalna.


Jak wybrać szafę do garderoby?

Łazienka dla seniora - jak ułatwić seniorowi samodzielną higienę?

Łazienka stanowi bardzo ważne i niezbędne pomieszczenie w każdym gospodarstwie domowym. Szczególną uwagę musimy zwrócić na jej odpowiednią aranżację, jeśli w naszym domu mieszka osoba starsza a zwłaszcza z niepełnosprawnościami. Ze względu na warunki, jakie w niej panują, łazienka jest miejscem, w którym nietrudno o wypadek. Dlatego warto zadbać o komfort osób mających problem z poruszaniem się. Wanna czy kabina? Nakładka na sedes, dodatkowe uchwyty, krzesełko pod prysznic - szczegółowo przedstawimy Ci ten temat.

Gwiazda betlejemska - pielęgnacja

Boże Narodzenie to wyjątkowy moment w roku, czas radości, miłości, czas tradycji. Przygotowujemy wigilijne i świąteczne potrawy, ale też przystrajamy pięknie nasze domy i podwórka. Wielu z nas nie wyobraża sobie Świąt bez gwiazdy betlejemskiej, którą stawiamy w widocznym miejscu i cieszymy oczy jej urokiem.

Rośliny do oczka wodnego

Oczko wodne to wspaniała ozdoba ogrodu lub działki. Podpowiadamy jakie rośliny wybrać do oczka.