Tadeusz Woźniak urodził się 6 marca 1947 roku w Warszawie. Mając 19 lat zadebiutował pod pseudonimem Daniel Dan w zespole Dzikusy. Występował m.in. z Czesławem Niemenem, Niebiesko-Czarnymi, czy z grupą Czterech. W 1967 roku po raz pierwszy wystąpił na 6. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z piosenką Hej Hanno, a w roku 1972 na 10. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu otrzymał nagrodę główną za swój wielki przebój Zegarmistrz światła. Autorem tektu do tego utworu był poeta Bogdan Chorążuk. Inne przeboje artysty, to m.in. Smak i zapach pomarańczy, czy To będzie syn.
Komponował muzykę do wierszy Juliana Tuwima, Zbigniewa Herberta, Bolesława Leśmiana, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Jego utwory wykonywali m.in. Michał Bajor, Bernard Ładysz, Andrzej Poniedzielski, Krystyna Prońko, Zbigniew Wodecki i wielu innych artystów.
Tadeusz Woźniak komponował muzykę do wielu sztuk teatralnych, za co był wielokrotnie nagradzany. Artysta otrzymał nagrodę m.in. za muzykę do Wesela Stanisława Wyspiańskiego w reż. R. Kordzińskiego, Odprawy posłów greckich Jana Kochanowskiego w reż. A. Witkowskiego, czy Mistrza i Małgorzaty Michaiła Bułhakowa w reż. A.M. Marczewskiego. Był także związany z wieloma scenami teatralnymi w całym kraju, napisał muzykę do kilkudziesięciu przedstawień. Artysta pełnił też funkcję kierownika muzycznego w teatrze w Wałbrzychu oraz w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.
Muzyk wystąpił w kilku odcinkach popularnego serialu TVP Plebania, a przede wszystkim jest wykonawcą utworu Pośrodku świata z czołówki serialu i autorem muzyki. Napisał także muzykę do filmu Ryszarda Ordyńskiego Pan Tadeusz.
Tadeusz Woźniak skomponował kilkaset piosenek oraz muzykę do prawie stu inscenizacji teatralnych, przedstawień Teatru Telewizji oraz filmów dokumentalnych i animowanych.
Tadeusz Woźniak został odznaczony przez ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" w 2005 roku oraz Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia artystyczne w roku 2014.
Jarosław Kruk (Jrkruk).W. IC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons