Pt 27 Sty 2023

Kim jest Adam Wroński - uczestnik The Voice Senior 4

Adam Wroński, to jeden z uczestników czwartej edycji programu The Voice Senior, którą od stycznia możemy oglądać na antenie TVP2. Jurorami w tej edycji są: Maryla Rodowicz, Alicja Węgorzewska, Tomasz Szczepanik i Piotr Cugowski, a program prowadzą Małgorzata Tomaszewska i Rafał Brzozowski.

Kim jest Adam Wroński - uczestnik The Voice Senior 4

Adam Wroński w trakcie przesłuchań w ciemno zaśpiewał piosenkę Dżemu - Sen o Victorii. Wykonanie zachwyciło wszystkich jurorów, którzy odwróciły swoje fotele. Adam wybrał drużynę Tomasza Szczepanika.

Adam ma 67 lat, pochodzi ze Śląska, ale przyjechał z Ustki. Muzyka towarzyszyła mu od zawsze dzięki mamie. Jest samoukiem, ale całe jego życie to muzyka. 

Lubił śpiewać, ale nigdy nie myślał, że będzie piosenkarzem. Nad morze przybył, gdyż chciał być marynarzem, ale jak dowiedział się, że marynarka wojenna trwa 3 lata, to wolał grać. Jako żołnierz służby zasadniczej trafił do Centrum Szkolenia Specjalistów Marynarki Wojennej i do klubu garnizonowego. Był śpiewającym i grającym marynarzem. Z zespołem grali obszerny repertur. Po służbie zasadniczej pozostał w Centrum jako instruktor, a potem był wokalistą zespołu Marynarki Wojennej w Gdyni Flotylla.

W latach osiemdziesiątych Adam powrócił do Ustki. Pracował w stoczni, kierował Klubem Morskim w Domu Rybaka, był też dyrektorem usteckiego Domu Kultury. W 1990 roku ponownie związał się z marynarką wojenną i jako starszy instruktor prowadził zespół muzyczny Riviera.

W 2003 roku Adam otrzymał tytuł Ambasadora Ustki w dziedzinie kultury, a w 2010 roku na wniosek dowódcy Marynarki Wojennej RP - medal Gloria Artis przyznawany przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego. 

Kiedy przeszedł na emeryturę otworzył własną działalność artystyczną, w ciągu ostatnich czterech lat prowadził zespół wokalny Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Żyj kolorowo. 

Adam zdecydował się na udział w programie The Voice Senior, gdyż chciał przeżyć przygodę życia. Ponadto uważa, że emeryci wciąż mogą brać udział w życiu kulturalnym. Mogą być aktywni na równi z innymi wykonawcami, utrzymywać wysoki poziom artystyczny, czego przykładem jest właśnie ten program.

Piosenka, którą wykonał w programie jest jedną z jego ulubionych. Adam marzył, by zaśpiewać ją przed szerszą publicznością.

Udostępnij