Wt 16 Kwi 2024

Kim jest Andrzej Kubacki - uczestnik The Voice Senior 4

Andrzej Kubacki, to jeden z uczestników czwartej edycji programu The Voice Senior, którą od stycznia możemy oglądać na antenie TVP2. Jurorami w tej edycji są: Maryla Rodowicz, Alicja Węgorzewska, Tomasz Szczepanik i Piotr Cugowski, a program prowadzą Małgorzata Tomaszewska i Rafał Brzozowski.

Kim jest Andrzej Kubacki - uczestnik The Voice Senior 4

Andrzej Kubacki w trakcie przesłuchań w ciemno zaśpiewał piosenkę Janusza Laskowskiego - Beata z Albatrosa. Wykonanie od razu zachwyciło Tomasza Szczepanika, który w trakcie utworu wstał z fotela. W końcu nacisnął przycisk, a po chwili dołączyli do niego Alicja Węgorzewska oraz Maryla Rodowicz. Andrzej wybrał drużynę Tomasza Szczepanika.

Andrzej ma 61 lat i przyjechał z Torunia. Muzyka towarzyszyła mu całe życie, na muzyce zarabiał, tworzył, komponował, pisał teksty, a nawet wydawał płyty. Od wczesnych lat jest związany z muzyką, powoli rozwijał swoje możliwości wokalne i kompletował swoją publiczność. już w szkole podstawowej założył swój pierwszy zespół.

Chcąc nadrobić swoje braki w edukacji muzycznej w wieku 47 lat dostał sę do Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego, gdzie kształcił swój głos na wydziale wokalno-aktorskim pod kierunkiem dziekana prof. Marka Moździeża i Jacka Greszty. Jest śpiewakiem klasycznym, tenorem, artystą toruńskiej sceny muzycznej. Choć dużo występuje, zawsze towarzyszy mu trema, jednak potrafi nad nią zapanować. Sam nauczył się grać na wielu instrumentach.

W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych praktycznie cała Polska bawiła się na dancingach. Andrzej mia mozliwość grać w każdym lokalu w Toruniu. Grali i śpiewali same przeboje. 

Koncertował w wielu krajach, m.in. w Kanadzie, Norwegii, Egipcie, Holandii, Niemczech, Belgii, Słowacj. Okres pandemii był bardzo ciężkim etapem w życiu artystycznym Andrzeja. Podobnie jak inni artyści nie miał możliwości koncertowania, a jak wiadomo artysta, który nie ma kontaktu z publicznością, umiera. Był to traumatyczny czas dla Andrzeja. 

Andrzej sam pisze teksty i komponuje. Stara się pisać utwory, które mają przemawiać i dać do myślenia, na swoich koncertach skupia publiczność w różnym przedziale wiekowym. Prezentuje zróżnicowany repertuar, od arii operowych przez standardy amerykańskie, evergreeny muzyki rozrywkowej a także własne kompozycje i utwory, które porywają publiczność z krzeseł. Głównym marzeniem Andrzeja jest to, żeby móc koncertować dla takiej rzeszy publiczności, jakiej wzrok nie obejmie.

Andrzej zgłosił się do programu The Voice Senior, aby spełnić marzenie swojej mamy, która może zobaczy, że ktoś doceni jej syna.
 

Udostępnij