So 25 Mar 2023

Kim jest Andrzej S. - uczestnik Sanatorium miłości 4

Andrzej S. to jeden z uczestników czwartej edycji popularnego telewizyjnego show "Sanatorium miłości". W programie udział bierze dwunastu seniorów - 6 kobiet i 6 mężczyzn, którzy w ośrodku sanatoryjnym w Polanicy Zdrój pragną przeżyć niezapomnianą przygodę i być może znaleźć swoją miłość. Program prowadzi Marta Manowska.

Kim jest Andrzej S. - uczestnik Sanatorium miłości 4

Andrzej S. pochodzi z Warszawy, ma 65 lat. Jest byłym zawodnikiem w piłce nożnej. Swoją sportową przygodę zaczął w wieku dziesięciu lat w rodzinnym klubie Warmia Olsztyn. Później  grał w Gwardii Warszawa i Legii, gdzie jest członkiem Galerii Sław. Był też zwodnikiem kadry Polski. W reprezentacji Polski zagrał raz - 7 października 1986 w meczu towarzyskim  Polska - Korea Północna (2;2).

 

Trzy operacje kolana sprawiły, że zmuszony był przejść na piłkarską emeryturę, choć przez jakiś czas grał jeszcze w drugoligowych zespołach w Szwecji i Niemczech. Po zakończonej karierze sportowej próbował zostać biznesmenem, jednak okazało się, że nie ma do tego talentu i wrócił do piłki. Obecnie jest trenerem w szkółce Barcelony w Warszawie.

Andrzej pochodzi z rodziny wielodzietnej, ma pięcioro rodzeństwa. Z domu wyniósł rodzinność oraz empatyczne podejście do ludzi. Jego tato pracował na budowie, mama była z pochodzena Niemką i była dość zasadniczą osobą. Będąc zawodnikiem w kategorii juniorów osiągał sukcesy sportowe, mógł wówczas pomóc finansowo rodzicom, jak i rodzeństwu.

Andrzej ma dwójkę dzieci - jest ojcem siatkarki Aleksandry Sikorskiej oraz Macieja Sikorskiego, trenera bramkarzy Raków Częstochowa.

Udostępnij