So 25 Mar 2023

Kim jest Marian Tarnowski - uczestnik The Voice Senior 4

Marian Tarnowski to jeden z uczestników czwartej edycji programu The Voice Senior, którą od stycznia możemy oglądać na antenie TVP2. Jurorami w tej edycji są: Maryla Rodowicz, Alicja Węgorzewska, Tomasz Szczepanik i Piotr Cugowski, a program prowadzą Małgorzata Tomaszewska i Rafał Brzozowski.

Kim jest Marian Tarnowski - uczestnik The Voice Senior 4

Marian Tarnowski ma 67 lat i przyjechał z Wrocławia. W trakcie przesłuchań w ciemno zaśpiewał piosenkę Dela Shannona - Runaway. Wykonanie bardzo zachwyciło jurorów, swoje fotele odwrócili Maryla Rodowicz i Piotr Cugowski. Marian wybrał drużynę Piotra Cugowskiego.

Marian pasję do muzyki i sportu odziedziczył po ojcu, który był piłkarzem, a potem sędzią lekkoatletycznym. Ojciec uwielbiał muzykę i cenił ją, sam śpiewał i grał. Do rozpoczęcia kariery muzycznej pchnął Mariana prezent, który otrzymał  na 12 urodziny - płyta długogrająca Czerwonych Gitar, która odegrała ogromną rolę w jego życiu. Zaczął od występów w szkole średniej, przerodziło się to w koncerty w klubach i lokalach tanecznych.

Życie Mariana zmieniło się po wyjeździe na wiele lat do Niemiec, gdzie zaczął grać rock&rolla. Sport, a dokładniej tenis i muzyka przeplatały się w jego życiorysie. W Niemczech ukończył kursy trenerskie tenisa ziemnego, grał w drużynach niemieckich, jednocześnie śpiewając wieczorami w klubach. 

Marian w programie zaprezentował również piosenkę Czerwonych Gitar - Anna Maria, która nawiązuje do imienia jego córki. Chciał przekazać córce to, czego nie otrzymał od swoich rodziców. Jego dom rodzinny nie był przykładem właściwego życia rodzinnego, rodzice Mariana dość szybko się rozwiedli. Marian równiez nie miał dobrych relacji ze swoją żoną i nie miał możliwości uczestniczenia w wychowaniu i rozwoju swojej córki. Nie spotykał się zbyt często z córką w okresie, kiedy dorastała. Nie udało się też odnowić kontaktu ojca z córką, kiedy już była dorosła i od lat nie mają ze sobą kontaktu, czego bardzo mu brakuje. Wykonanie utworu Czerwonych Gitar przez Mariana niesamowicie wzruszyło jurorów, polały sie łzy.

Marian jest członkiem grupy Blue Jeans. Tak mówił w jednym z wywiadów o tej części swojego życia: "Z muzyką zawiązany jestem od prawie dwudziestu lat. Przez wiele lat grałem w Niemczech i to stamtąd wywodzi się Blue Jeans. Kiedy przeniosłem się do Polski szukałem nowych członków zespołu".

Marian wystąpił w The Voice Senior w ubiegłym roku, nie przeszedł jednak przesłuchań w ciemno.

Udostępnij