So 25 Mar 2023

Kim jest Mariola B. - uczestniczka Sanatorium miłości 4

Mariola B. to jedna z uczestniczek czwartej edycji popularnego telewizyjnego show "Sanatorium miłości". W programie udział bierze dwunastu seniorów - 6 kobiet i 6 mężczyzn, którzy w ośrodku sanatoryjnym w Polanicy Zdrój pragną przeżyć niezapomnianą przygodę i być może znaleźć swoją miłość. Program prowadzi Marta Manowska.

Kim jest Mariola B. - uczestniczka Sanatorium miłości 4

Mariola B. pochodzi z New Jersey, ma 65 lat. Jest kobietą odważną i przebojową, większość życia spędziła w Ameryce, mieszka tam od 38 lat. W 1982 roku w stanie wojennym wraz z mężem i niemowlęciem uciekła z Polski. Wsiedli do samolotu, który zamiast we Wrocławiu, wylądował na lotnisku w Berlinie Zachodnim. Po latach przenieśli się do Stanów Zjednoczonych, ich związek okazał się nietrwały, w Ameryce rozstali się.

Mając 16 lat zaczęła skakać ze spadochronem. Po wyjeździe z Polski przerwała swoją pasję, jednak w 2008 roku powróciła do skakania i wciąż aktywnie skacze. Na swoim koncie ma ponad 1600 skoków, które wykonała w różnych miejscach na świecie.

Obecnie Mariola nadal jest aktywna zawodowo. Pracuje jako managerka polskiego kompleksu sal bankietowych i baru.

Mariola jest bardzo wrażliwą osobą, czułą na krzywdę innych, nie potrafi przejść obojętnie obok cierpiących ludzi. Przez wiele lat organizowała cykliczną imprezę charytatywną na rzecz chorych dzieci.

Choć mieszka w Stanach, zawsze pamięta o Polsce. Razem z córką dbają, żeby wnuczek mówił w ojczystym języku.
 

Udostępnij