Nd 21 Lip 2024

Ten towar z Rossmanna wycofano ze sprzedaży

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące towaru dostępnego w sieci drogerii Rossmann. Chodzi o ozdobne świąteczne szklanki z motywem Świętego Mikołaja i śnieżnego bałwana. Ze szklanek przeznaczonych do napojów mogą być przenoszone niebezpieczne dla zdrowia substancje. Szklanki zostaną wycofane ze sprzedaży.

Ten towar z Rossmanna wycofano ze sprzedaży

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed użytkowaniem świątecznych szklanek dostępnych w sieci Rossmann. Szklanki wyprodukowane w Chinach, mają nadruki Świętego Mikołaja i śnieżnego bałwana i pakowane są w pudełkach po 2 sztuki. Na pudełku widnieje nazwa "ZESTAW SZKLANEK ŚWIĄTECZNYCH, 2 szt./ CHRISTMAS GLASSES SET, 2 pcs." 

GIS w zbadanych próbkach stwierdził wysoki poziom migracji ołowiu i kadmu z obszaru obrzeża szklanek o widocznym w komunikacie wzorze. Szklanki nie powinny mieć jakiegokolwiek kontaktu z płynami ani z żywnością.


Informacje o produkcie:

Kod kreskowy: 5904292755363
Importer: OTO Sebastian Maruczyński, ul. Smolna 1A, 81-877 Sopot
Odbiorca: firma Rossmann SDP sp. z o.o., ul. Św. Teresy 109, 91-222 Łódź

 

Dystrybutor poinformował wszystkie drogerie Rossmann o konieczności wycofania produktów ze sprzedaży. Szklanki zostały także wycofane ze sprzedaży internetowej. Proces wycofania szklanek z rynku jest monitorowany przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. 

______________________________

 

Image by wayhomestudio on Freepik
Udostępnij