Czw 29 Lut 2024

Uniwersytet Trzeciego Wieku Online - UTW APS

Głównym celem Uniwersytetu Trzeciego Wieku Online - UTW APS jest rozwój intelektualny seniorów poprzez wykłady i warsztaty o różnej tematyce. Zajęcia odbywają się wyłącznie online na autorskim portalu do zajęć online, dzięki czemu do naszego UTW zapisują się osoby z całego świata.

Uniwersytet Trzeciego Wieku Online - UTW APS

UTW online działa od 2015 roku, pierwotnie zajęcia odbywały się w wersji stacjonarnej. Uniwersytet Trzeciego Wieku "Akademia Prądnicki Senior" wywodzi się z Krakowa, zainaugurował swoją działalność 6 października 2015 r. Bardzo interesujące wykłady odbywały się w sali Czerwonoprądnickiego Domu Kultury w Krakowie przy ul. Dobrego Pasterza 100. Ostatni wykład semestru odbył się tam 26 stycznia 2015 roku. Od marca 2020 r. zajęcia odbywają się wyłącznie online.

Uniwersytetu Trzeciego Wieku Online - UTW APS organizuje także spotkania online w Kawiarence Seniora, gdzie można poznać innych seniorów i porozmawiać na różnorodne tematy.

W ofercie UTW APS znajduję się również nauka języków obcych, w tym języka angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, włoskiego oraz francuskiego, które prowadzone przez profesjonalnych lektorów i native speakerów.

Koordynatorem UTW APS jest Pani Elżbieta Kobryń, która właśnie w 2015 roku założyła pierwszy w Krakowie dzielnicowy Uniwersytet Trzeciego Wieku, który z kolei od roku 2020 przeniósł swoje  zajęcia z krakowskiego liceum do Internetu. W zajęciach uczestniczą Słuchacze z całej Polski i z zagranicy, w tym m.in. z Holandii, Szwajcarii, Niemiec oraz Kanady.

Oferta zajęć UTW APS

 • Wykłady

Odbywają się w każdy czwartek o godz. 17.00. Dotyczą wielu bardzo różnych i ciekawych dziedzin. Prowadzone są przez wybitnych specjalistów, w tym o międzynarodowej renomie.

 • Warsztaty

Organizowane są w środy o godz. 17 tej., zwykle dwa razy w miesiącu w formie spotkania, na którym słuchacze mogą czynnie uczestniczyć z włączonymi kamerami i mikrofonami dyskutując i zadając pytania. Tematyka jest różnorodna. Są to m.in. warsztaty dietetyczne, finansowe, artystyczne.

 • Zajęcia komputerowe

Umiejętność obsługi komputera  w dzisiejszych czasach jest niezbędna dla każdego.

 • Kawiarenka Słuchacza

W UTW APS oferujemy spotkania online w "Kawiarence słuchacza". Po czwartkowych wykładach każdy ze słuchaczy może podyskutować z innymi i wymienić się uwagami, spostrzeżeniami, wnioskami na ich temat. Mamy nadzieję, że dzięki tej formie między Państwem nawiążą się bliższe relacje i przyjaźnie.

 • Zajęcia gimnastyczne

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak niezwykle ważne dla seniorów są odpowiednio dobrane ćwiczenia gimnastyczne. W UTW APS proponujemy zajęcia gimnastyczne z dyplomowaną rehabilitantką i instruktorką pilates, mającą duże doświadczenie w pracy z ludźmi dojrzałymi.

Zajęcia językowe

Zajęcia językowe prowadzone są w małych grupach, dostosowane do tempa przyswajania wiedzy przez naszych słuchaczy. Przypomnimy tylko rzecz powszechnie znaną, że nauka języka obcego w każdym wieku, a szczególnie dojrzałym jest doskonałym treningiem dla mózgu.

 • Nauczycielami są doświadczeni lektorzy i native speakerzy.
 • Wszystkie nagrania oraz materiały do nauki są dostępne dla Słuchaczy przez cały semestr.
 • By uczyć się języka obcego, nie trzeba być Słuchaczem UTW APS.

Jakich języków można uczyć się w UTW APS?

 • język angielski - w grupach dla początkujących i średnio-zaawansowanych
 • język hiszpański - w grupach dla początkujących i średnio-zaawansowanych
 • język włoski - w grupie dla początkujących
 • język niemiecki - w grupie dla początkujących
 • język francuski - w grupie dla początkujących

Jakie są zalety zajęć online?

 • Wystarczy laptop lub tablet. Wszystko odbywa się za pomocą przeglądarki, czyli nie musisz instalować żadnych dodatkowych aplikacji! wszystko jest bardzo łatwe w obsłudze.
 • Wizyta u lekarza lub ważne spotkanie? Jeśli w czasie trwania zajęć nie możesz wziąć w nich udziału, to nic straconego, ponieważ wszystkie zajęcia są nagrywane.
 • Zapisując się na zajęcia do UTW APS, masz gwarancję otrzymywania informacji za pomocą SMS-ów. Dzięki czemu nigdy nie zapomnisz o zajęciach.

Najczęściej zadawane pytania

Kto może zapisać się na Uniwersytet Trzeciego Wieku Online?

Na Uniwersytet Trzeciego Wieku może się zapisać każdy, kto ukończył 55 lat. Nie musisz mieszkać w Polsce. Przyjmujemy ludzi z całego świata.

Jak można się zapisać?

Wypełnij formularz zapisu na dostępny na stronie https://utwpolska.pl/zapisy-na-utw/

Ile trwa semestr?

Semestr jesienny trwa od października do końca stycznia, a letni - od marca do początku czerwca.

Do kiedy trwają zapisy?

Zapisy trwają cały rok. Ponieważ wszystkie zajęcia są nagrywane, można dołączyć do nas w dowolnym czasie. Dodatkowo raz w semestrze udostępniamy nasze archiwum wykładów. 

Ile wynosi czesne?

Czesne wynosi 100 zł. W cenie czesnego zawarte są wszystkie usługi, oprócz nauki języków obcych, które mają odrębne ceny zamieszczone na stronie internetowej.

Kontakt - UTW APS

Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademia Prądnicki Senior 
Organ prowadzący - Stowarzyszenie PRO-AGE
ul. Pana Cogito 11
31-419 Kraków

www.utwpolska.pl
Adres e-mail: utw@pro-age.pl
Infolinia - 12 312 53 28
Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 18:00.

Udostępnij