Nd 21 Lip 2024

Zatoka szpiegów - obsada

"Zatoka szpiegów", to najnowsza produkcja historyczna TVP w reżyserii Michała Rogalskiego. Akcja serialu toczy się w latem 1940 roku w Gdańsku i Gdyni i opowiada historię młodego oficera Abwery - Franza Nuemanna, który pnie się po szczeblach kariery. Bohater dowiaduje się o swoim polskim pochodzeniu i postanawia zostać alianckim szpiegiem.

Zatoka szpiegów - obsada

Zatoka szpiegów - obsada

Franz – Bartosz Gelner

Ukończył studia w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Wcześniej chciał być prawnikiem, socjologiem lub humanistą. Jeszcze przed końcem studiów zadebiutował na scenie Narodowego Starego Teatru, a po zakończeniu edukacji przeprowadził się do Warszawy i rozpoczął tam współpracę z Nowym Teatrem. Jako student debiutował też na kinowym ekranie w dramacie psychologicznym Jana Komasy Sala samobójców. Zagrał także w serialu telewizyjnym Czas honoru, gdzie wcielił się w postać porucznika Alana Krawczyka. Dużą popularnośći przyniosła mu rola Bartka Koszyka w bardzo lubianym serialu TVP2 Barwy szczęścia

 

Greta – Karolina Kominek

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Na co dzień związana jest z krakowskim Teatrem im. Juliusza Słowackiego, współpracuje także z Operą Krakowską i Teatrem STU. Już na pierwszym roku studiów zadebiutowała w spektaklu TV Inka 1946, główną rolą Inki (Danuty Siedzikównej), którą przyniosła jej uznanie krytyków i dużą popularność. Trzy razy grała role pierwszoplanowe w filmach fabularnych Wilhelma Sasnala.

 

Kessler – Mariusz Bonaszewski

Ukończył Państwową Wyższą Szkołą Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Głównie gra w teatrze, choć od czasu do czasu pojawia się w filmach, serialach telewizyjnych oraz dubbingach. Debiutował na scenie zaraz pu ukończeniu liceum w Słupskim Teatrze Dramatycznym. Pracował także w Teatrze Dramatycznym w Warszawie oraz w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Obecnie związany jest z Teatrem Narodowym w Warszawie. Popularność przyniosła mu rola  profesora medycyny, nauczyciela akademickiego, Jana Sarapaty w serialu Na dobre i na złe.

 

Johann - Karol Pocheć

Ukończył Wydział Aktorski Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, a wcześniej Policealne Studium Aktorskie "L'Art Studio" w Krakowie. Związany jest z Teatrem Narodowym w Warszawie. Współpracował z Teatrem Polskiego Radia oraz Teatrem Telewizji Polskiej.

 

Ilse – Wiktoria Supryn

Studentka Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi. Zagrała już w kilku produkcjach, m.in. Listy do M. 5, Pewnego razu na krajowej jedynce.

 

Engel – Michał Balicki

Ukończył Akademię Sztuk Teatralych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie na Wydziale aktorstwa dramatycznego. Jest także absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Nowym Targu I stopnia na fortepianie i II stopnia na perkusji. Związany jest z Narodowym Starym Teatrem im. H. Modrzejewskiej w Krakowie, gdzie zadebiutował jeszcze jako student krakowskiej AST. Na dużym ekranie można go zobaczyć w nagradzanym filmie Hiacynt w reżyserii  Piotra Domalewskiego.

 

Anna – Maria Świłpa

Studentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Jest już znana telewidzom z roli dziennikarki stażystki Weroniki z serialu Barwy szczęścia.

zdjęcia: materiały TVP

Udostępnij